Co wiesz o Wielkiej Brytanii? Sprawdź się i poleć do Londynu!

Jeśli wiesz co to jest „bank holiday", gdzie znajduje się siedziba królowej brytyjskiej i ilu zawodników liczy drużyna krykieta – masz szansę wygrać bilet lotniczy do Londynu w konkursie przygotowanym przez British Council.

Warszawa, 16 września 2013 Z okazji swojego 75-lecia w Polsce, British Council organizuje konkurs oraz quiz „UK jest OK” sprawdzający co wiemy o Wielkiej Brytanii. Pod adresem ciekawe.onet.pl/ukjestok czeka na nas 15 pytań na temat kultury, tradycji, jedzenia, sportu, muzyki i języka. Część konkursowa składa się z pytania zamkniętego i otwartego. Na zwycięzców czekają nagrody:

Konkurs trwa od 16 września do 15 października 2013 r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie konkursy.onet.pl.

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish,
www.facebook.com/BritishCouncilPolska
oraz
blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching.

Kontakt dla mediów:
Karolina Szlasa
British Council
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

Photo

Links

British Council Poland
Youtube

Translation

English

Twitter


Facebook